O projekcie

WSTĘP – Zanim opowiem o samym projekcie, najpierw trochę o jego genezie powstania.

Często podróżuję po Śląsku i obserwuję jego zmieniające się otoczenie. Kopalnie, zakłady i fabryki – symbol Śląska – zamykane, niszczejące i wyburzane. Z jednej strony radość, że powstaje coś nowego, a z drugiej smutek, że znika fundament mojego regionu. Śląsk zaczął się zmieniać, ale on był już piękny jeszcze przed transformacją. Brudny Śląsk to obecnie krzywdzący stereotyp. Chciałbym, żeby ludzie poznali ten prawdziwy Śląsk .. jego barwność atrakcji, zabytków, tradycji i historii. Tak powstał pomysł na Śląskie.Moje Miejsce w którym połączyłem przyjemne z pożytecznym, łącząc pasję podróżowania z fotografią.

O PROJEKCIE – Śląskie.Moje Miejsce w przyszłości może mieć szerokie zastosowanie, ale na początku poprzez media społecznościowe i publikowane w nich zdjęcia chcę pokazywać piękno województwa śląskiego. Docelowo chcę utworzyć turystyczny serwis WWW, który pełniłby rolę bazy danych najciekawszych miejsc wartych zobaczenia. Jednak strona w żadnym wypadku nie ma być jedynie martwą bazą informacji. Takie strony już istnieją. Ma ona bardziej pełnić funkcję forum dyskusyjnego i zachęcać użytkowników serwisu do aktywnego uczestnictwa w projekcie. „Jądrem” całego serwisu ma być interaktywna mapa na której będą wyświetlane najciekawsze miejsca w regionie. Sami użytkownicy będą mogli (po weryfikacji) dodać do mapy, ich zdaniem, miejsca warte uwagi. Będzie można zaplanować podróż, umówić się na wspólną wycieczkę, zaczerpnąć ważnych informacji o obiektach i miejscach, ocenić i podzielić się swoimi doświadczeniami z wypraw krajoznawczych.
Śląskie.Moje Miejsce nie ma być żadną konkurencją dla podobnych witryn i profili tylko projektem kooperującym. Współpracując, np. z instytucjami można przeprowadzać różnego rodzaju promocje na bilety wstępów, organizować gry terenowe, zagadki czy wyzwania, które nagradzałyby uczestników i zachęcały do aktywnego spędzania czasu na terenie województwa śląskiego.