Rozwój

Projekt Ślaskie.Moje Miejsce, jak już wspominałem o tym w zakładce „O projekcie”, w przyszłości może mieć szerokie zastosowanie. Prezentacja zdjęć z interesujących miejsc województwa śląskiego na portalach społecznościowych to dopiero początek drogi i tylko jedna z możliwości jaką może dawać projekt. Z założenia Śląskie.Moje Miejsce powstało, aby nie tylko promować turystyczne walory tego regionu, ale i regionalny biznes, kulturę i historię.

Działalność na portalach społecznościowych poprzez publikowanie zdjęć z ciekawych miejsc województwa śląskiego jest dopiero początkiem. Obecnie w wykonywaniu zdjęć pomaga mi aparat Panasonic G5 oraz bezzałogowy statek powietrzny (tzw. dron) DJI Phantom 4.

Kolejnym etapem rozwijania projektu Śląskie.Moje Miejsce jest utworzenie rozbudowanego serwisu WWW z interaktywną mapą miejsc wartych zobaczenia, znajdujących się na terenie województwa śląskiego.

Aby poprawić jakość publikowanych zdjęć ważna jest też inwestycja w sprzęt fotograficzny. Najmniejszą modernizacją jest zakup „jasnych” obiektywów. Docelową inwestycją jest zakup aparatu Panasonic GH4/GH5 wraz z obiektywami oraz łatwego i poręcznego w transporcie drona DJI Mavic 2, który zmieści się w plecaku.

Inwestycja w sprzęt fotograficzny dodatkowo pozwoli na prowadzenie wideoblogów w serwisie YouTube. Publikowane będą tam filmy z podróży po województwie śląskim, prezentujące wszystkie ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Przy współpracy z instytucjami kultury, obiektami turystycznymi i rekreacyjnymi można przeprowadzać promocje, gry terenowe i konkursy, które mają zachęcać do aktywnego spędzania czasu i do zwiedzenia wszystkich ciekawych zakątków regionu.

Projekt Śląskie.Moje Miejsce ma być tworzone przez ludzi dla ludzi, gdzie oprócz walorów turystycznych będzie prezentowany i promowany śląski design, lokalne marki, rękodzieło jak również śląska tradycja, kultura i język.

W przyszłości projekt może wspierać i promować śląskich twórców i rękodzielników poprzez darmowy dostęp do platformy tworzącej własne butiki oraz do bezpłatnego udziału w targach dizajnu organizowanych w różnych miejscach województwa śląskiego.

W celu promowania turystyki, śląskiej tradycji, kultury i języka można, a raczej należy, współpracować z organizacjami oraz osobami, które swoimi działaniami również promują województwo śląskie.

W planach jest również wydanie papierowe projektu Śląskie.Moje Miejsce. Dzięki zamieszczonym reklamom gazetka wydawana raz w miesiącu mogłaby być bezpłatna. W niej zamieszczone byłyby zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, opisy, historia, wywiady i kupony rabatowe do różnych atrakcji województwa śląskiego.

W trakcie projektowania jest gra planszowa, dzięki której będzie można dobrze się bawić i przy okazji poznawać różne zakątki województwa śląskiego.